22 October 2012

(βίντεο) Αχαρναϊκός – Ρούβας [21.10.2012]

Αχαρναϊκός – Ρούβας   [0 - 1]

Πολύ κοντά σε θετικό αποτέλεσμα βρέθηκε στο Μενίδι ο Ρούβας, αλλά το τέλος "λύγισε".

Η ομάδα της Γέργερης ηττήθηκε με 1-0 από τον Αχαρναϊκό του Χανιώτη φορ Βεστάκη (φώτο) με το γκολ να σημειώνεται στο 81' από τον Δασκαλάκη.

Το συγκρότημα του Αντώνη Δρακόπουλου είχε ευκαιρίες με τους Ανωγειανάκη και Έκελμανς, με τον Βέλγο φορ να μην μπορεί να σκοράρει στο 83'.

Πέρα από το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι έχασαν και τον Λουμπάκη, που αποχώρησε στο 22' και υπάρχουν φόβοι για ρήξη πρόσθιου χιαστού. [3]

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Παγούδης, Μαρναλής, Αθανασόπουλος, Νταβαρίνος, Καλογερόπουλος, Βεστάκης, Νιάρος, Χριστόπουλος, Δημόπουλος, Αναστασίου, Νεόφυτος.

ΡΟΥΒΑΣ: Χριστοδουλάκης, Ταβλαδωράκης,  Σεντεμέντες, Ανυφαντάκης, Λουμπάκης (22’ λ. τρ. Τζιράκης), Κορδονούρης, Πετράς, Ντελία, Ανωγειαννάκης (84’ Γκονζάλες), Γκάτσης (65’ Έκελμανς), Φουκαράκης.

LIVE Αχαρναϊκός – Ρούβας

Το athleticradio.gr βρίσκεται στο Μενίδι και σας μεταφέρει LIVE και λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Αχαρναϊκού με τον Ρούβα για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Καλό μεσημέρι σε όλους. Σε περίπου 15 λεπτά η σέντρα στο Μενίδι ανάμεσα στον Αχαρναϊκό και τον Ρούβα βία @athleticradio

Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Μενίδι με τον Ρούβα να φιλοξενείται από τους νεοφώτιστους και να θέλει ξεκίνημα με το δεξί

Παρά το γεγονός ότι το παιχνίδι είναι κεκλεισμένων των θυρών, υπάρχουν περίπου 50 φίλαθλοι στο γήπεδο

Με μοναδικό φορ τον Φουκαράκη έχει παραταχθεί ο Ρούβας με τον Αντώνη Δρακόπουλο να θέλει ξεκίνημα με το δεξί στον πάγκο του Ρούβα

Άσχημο ξεκίνημα για τον ΑΟ Χανιά στον Κορυδαλλό με την Προοδευτική να ανοίγει το σκορ

15 λεπτά στο Μενίδι δίχως να έχει σημειωθεί κάποια φάση μπροστά από τις δύο εστίες

Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής με τον Ρούβα να διατηρεί άνετα το μηδέν στην εστία του

Έπειτα από 30 λεπτά, παραμένει το 0-0 με τον Αχαρναϊκό να έχει την κατοχή της μπάλας αλλά δίχως να έχει δημιουργήσει ευκαιρίες

Αναγκαστική αλλαγή για τον Ρούβα με τον Ταβλαδωράκη να βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου

Δύσκολα τα πράγματα για τον ΑΟ Χανιά που δέχεται και δεύτερο γκολ στον Κορυδαλλό

Ο Λουμπάκης ήταν ο παίκτης που τραυματίστηκε και την θέση του πήρε ο Τζιράκης

Ημίχρονο στο Μενίδι με τον Ρούβα να διατηρεί άνετα το 0-0 και να δείχνει ότι έχει μεγάλα περιθώρια βελτίωσης

60' Ισοφαρίζει τις καλές ευκαιρίες ο Αχαρναϊκός με τον Βεστάκη που τον πρόλαβε την τελευταία στιγμή ο Χριστοδουλάκης

Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα με τον Ρούβα να προσπαθεί να χτυπήσει τον Αχαρναϊκό με αντεπιθέσεις

Γκολ για τον Αχαρναϊκό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δασκαλάκη

Με 10 παίκτες ο Ρούβας καθώς αποβλήθηκε ο Φουκαράκης επειδή διαμαρτυρήθηκε!
Λάθος του διαιτητή που χρέωσε με 2η κίτρινη τον Φουκαράκη, δίχως να υπάρχει!

Των... δοκαριών έγινε στις Αρχάνες με τους παίκτες του Γιούχτα να τα σημαδεύουν 5 φορές!

88' Καλή στιγμή για τον Ρούβα με το σουτ του Γκονζάλες να φεύγει άουτ

Καθυστερήσεις πλέον στο Μενίδι...

Η ομάδα της Γέργερης είχε ευκαιρία για να ισοφαρίσει 2 λεπτά αργότερα όταν έπειτα από μεταβίβαση του Γκονζάλες στον Έκελμανς ο τελευταίος δε μπόρεσε να παραβιάσει την εστία του Παγούδη. [1]

«Ήμασταν αρκετά καλοί στην αμυντική μας τακτική.
Στο πρώτο μέρος δεν είχαμε καλή ανάπτυξη, όμως δεν αφήσαμε τον αντίπαλο να μας απειλήσει.
Στην επανάληψη, ο Ρούβας ήταν καλύτερος. Πιέσαμε, φτάσαμε δύο φορές κοντά στο γκολ όμως δεν τα καταφέραμε.

Το χειρότερο είναι ότι χάνουμε ένα νεαρό παιδί που υπολογίζαμε να μας βοηθήσει. Πλέον κοιτάμε μπροστά καθώς την ερχόμενη Πέμπτη υπάρχει παιχνίδι για το κύπελλο και πρέπει να συνέλθουμε» επεσήμανε στο sporfm.gr ο τεχνικός της ομάδας Αντώνης Δρακόπουλος [2]