ΡΟΥΒΑΣ – ΚΟΡΙΝΘΟΣ 1-1
(33′ πεν Κορδονούρης – 40′ Παππάς φάουλ)

ΡΟΥΒΑΣ: Διαμαντής, Κίτσος, Πετράς, Σεντεμέντες, Ανυφαντακης, Κορδονούρης (+90 Κεφαλούκος), Μουρατίδης, Χατζησάββας (55' Μπολώσης), Αντωνάκης, Φουκαράκης, Παντελής.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Aρχοντάκης ,Κατσίκης (43' Τσουβαρτζίδης), Φίλης, Σπυρόπουλος, Παππάς, Λουμπαρδέας, Αράπογλου (67' Δασκαλάκης), Λούβρης, Γκάτσης, Λότας (75' Παπαευθυμίου), Πεχλιβανίδης.

Αλέκος Κούρτογλου (προπονητής Ρούβα): «Θέλω να δώσω συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες γιατί θεωρώ ότι ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι για την κατηγορία. Εμείς μπήκαμε στο πρώτο ημίχρονο αντιμετωπίζοντάς το πάρα πολύ σωστά.

Προσπαθήσαμε να χτίσουμε από πίσω, δημιουργήσαμε μέσω της διαδικασίας των συνδυασμών και του ένα - δύο ευκαιρίες πολύ καλές πριν το γκολ, πετύχαμε το γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ισορρόπησε η ομάδα της Κορίνθου, παρ’ όλα αυτά πάλι αντιδράσαμε και θεωρώ ότι στα τελευταία είκοσι λεπτά εκτός του ότι δεν απειληθήκαμε καθόλου, απειλήσαμε εμείς. Πάντα όταν παίζεις ένα παιχνίδι μέσα στην έδρα σου, το πρώτο μέλημά σου είναι το πώς θα το κερδίσεις και θα πάρεις τους τρεις βαθμούς.

Εννοείται όμως ότι δεν παίζεις μόνος σου. Ένας βαθμός είναι ένας βαθμός. Όταν δεν κερδίζεις αλλά και δεν χάνεις κιόλας, θεωρώ ότι αφήνει θετική γεύση».

Ρούβας - Κόρινθος LIVE (03/24/2013)
Crete Sports
2:46
Καλό μεσημέρι από τη Γέργερη.
2:47
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τη ''μάχη'' του Ρούβα κόντρα στην Κόρινθο για τη Football League 2.
2:47
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
2:47
Ρούβας: Διαμαντής, Κίτσος, Πετράς, Σεντεμέντες, Ανυφαντάκης, Κορδονούρης, Μουρατίδης, Χατζησάββας, Αντωνάκης, Φουκαράκης, Παντελής.
2:48
Κόρινθος (σε διάταξη 4-3-3): Αρχοντάκης, Κατσίκης, Φίλης, Σπυρόπουλος, Παππάς, Λουμπαρδέας, Αράπογλου, Λούβρης, Γκάτσης, Λώττας, Πεχλιβανόπουλος.

2:58
To CreteSports. gr που βρίσκεται στη Γέργερη και θα σας μεταφέρει ότι συμβεί στο γήπεδο του Ρούβα.
2:59
Μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι.
2:59
Τη σέντρα που έκανε ο Ρούβας.
3:00
Με κόκκινες εμφανίσεις η Κόρινθος, με μπλέ ο Ρούβας.
3:02
Δεύτερο παιχνίδι στον πάγκο της Κορίνθου για τον κ. Τερεζόπουλο, το όνομα του οποίου είχε ακουστεί και για την τεχνική ηγεσία της Επισκοπής, η οποία κατέληξε τελικά στον κ. Σταματόπουλο.
3:04
Διαιτητής στη Γέργερη ο Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος του Συνδέσμου Αρκαδίας.
3:05
Με βοηθούς τους Κωνταντίνο Τριανταφύλλου (Αρκαδίας) - Γεώργιο - Μάριο Βυζιργιαννάκη (Ρεθύμνου).
3:06
Καθήκοντα τέταρτου διαιτητή έχει ο Χαράλαμπος Σωτηριάδης (Λασιθίου) και παρατηρητή διαιτησίας ο Δημοσθένης Δεδότσης (Χανίων).
3:11
Στο 13ο λεπτό στη Γέργερη, Ρούβας - Κόρινθος 0-0.
3:11
Δυνατό παιχνίδι - κέντρου παρακολουθούμε σ' αυτά τα πρώτα λεπτά στη Γέργερη.
3:12
Παιχνίδι το οποίο είναι μοιρασμένο.
3:12
Στο 10' ο Αντωνάκης για τον Ρούβα δεν σούταρε καλά, δίνοντας τη δυνατότητα στην άμυνα της Κορίνθου ν' απομακρύνει.
3:24
Φάουλ για τον Ρούβα στο 25'.
3:24
Εκτελεί ο Χατζησάββας, διώχνουν οι αμυντικοί της Κορίνθου.
3:25
Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στη Γέργερη.
3:26
Με εξαίρεση το σουτ του Αντωνάκη στο 10' για τον Ρούβα.
3:27
Καλή φάση για τον Ρούβα στο 27'.
3:27
Σουτ του Πατελή έξω από την περιοχή, έδιωξε με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Αρχοντάκης.
3:28
Το κόρνερ εκτελέστηκε από τους παίκτες του Ρούβα, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.
3:31
Πέναλτι για τον Ρούβα στο 31'.
3:32
Σε χέρι του Φίλη που δέχεται κίτρινη κάρτα.
3:32
Ο Παναγιώτης Κορδονούρης στην εκτέλεση.
3:32
Γκολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ 1-0 ο Ρούβας
3:33
Πήρε λίγα μέτρα φόρα ο Κορδονούρης και νίκησε τον Αρχοντάκη, έξαλλα πανηγύρια στη Γέργερη.
3:36
Ότι καλύτερο αυτό το γκολ για τους γηπεδούχους που έχουν την ψυχολογία με το μέρος τους.

3:37
Αυξάνοντας τις πιθανότητές του για την άνοδο στη Β' Εθνική.
3:38
Με "κρύο αίμα" εκτέλεσε το πέναλτι ο Παναγιώτης Κορδονούρης που έχει μεγάλη εμπειρία τόσα χρόνια στα γήπεδα.
3:39
1-1 η Κόρινθος.
3:40
Με εκτέλεση φάουλ του Παππά αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή.
3:41
Το μακρινό φάουλ του Παππά στο 39', κατέληξε στη δεξιά γωνία του Διαμαντή.
3:41
Δεν μπόρεσε να βγάλει τη μπάλα ο τερματοφύλακας του Ρούβα.
3:41
Απογοήτευση στη Γέργερη.

3:45
Πανηγύρια από την άλλη για τους 5 φιλάθλους της Κορίνθου στην εξέδρα.
3:47
Η Κόρινθος που έκανε την πρώτη της αλλαγή στο 36', βγήκε ο Κατσίκης και μπήκε ο Τσουβαρτζίδης.
3:47
Ημίχρονο στη Γέργερη, Ρούβας - Κόρινθος 1-1.
3:52
Λήξη ημιχρόνου με ένταση στην εξέδρα ανάμεσα στους φιλάθλους του Ρούβα και της Κορίνθου.
3:53
Ένταση και εντός αγωνιστικού χώρου με τον διαιτητή να λέει στους παίκτες να πάνε στ' αποδυτήρια.
3:54
Διαφορετικά όπως τους τονίζει χαρακτηριστικά "κύριοι, μπορώ να βγάλω και τώρα κάρτες''.
4:02
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
4:05
Από το πρώτο μέρος, Ρούβας - Κόρινθος 1-1 στη Γέργερη.
4:07
Στο δεύτερο μέρος που η σέντρα ήταν για τους φιλοξενούμενους.
4:13
Στο 54’ ο Λώττος βγήκε τετ-α-τετ για την Κόρινθο, μαρκαρίστηκε από πίσω από τους αμυντικούς του Ρούβα, να συνεχιστεί το παιχνίδι υπέδειξε ο διαιτητής.
4:15
Όλος ο πάγκος της Κορίνθου που μπήκε εντός γηπέδου, διαμαρτυρόμενος για πέναλτι.
4:15
Διαφορετική ωστόσο ήταν η απόφαση του διαιτητή.
4:15
Στο 57’ πρώτη αλλαγή για τον Ρούβα, μπήκε Μπολώσης, βγήκε ο Χατζγησάββας.
4:16
Φάουλ Μουρατίδη για τον Ρούβα, έδιωξαν οι αμυντικοί της Κορίνθου.
4:18
Καλή στιγμή για τον Ρούβα στο 60’.
4:18
Σουτ του Φουκαράκη, η μπάλα «ξύρισε» το δεξί «Γ» του Αρχοντάκη.
4:18
Το 1-1 διατηρείται στη Γέργερη, όπως και το δυνατό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες.
4:20
Κίτρινη δέχεται ο Τσουβαρτζίδης της Κορίνθου στο 61'.
4:21
Κόρνερ για τον Ρούβα στο 65'.
4:21
Το εκτελεί ο Μουρατίδης, από το σημείο του κόρνερ η μπάλα φεύγει άουτ.
4:22
Αλλαγή για την Κόρινθο στο 66', βγαίνει ο Αράπογλου και μπαίνει ο Δασκαλάκης.
4:26
Ο σκόρερ της Κορίνθου Παππάς που στην ανάπαυλα υποστήριξε ότι δεν είχε σκοπό να προκαλέσει στον πανηγυρισμό της ισοφάρισης.

4:31
Στο 75' τρίτη αλλαγή για την Κόρινθο, έξω ο Λώττας, μέσα ο Παπαευθυμίου.
4:33
Κόρνερ για τον Ρούβα, εκτέλεσε ο Μουρατίδης, έδιωξε με γροθιές ο Αρχοντάκης, ο Κορδονούρης που έπεσε μέσα στην περιοχή αλλά δεν υπάρχει κάτι μεμπτό.
4:33
Η Κόρινθος που κάνει πολλά λάθη, τα οποία δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί ο Ρούβας και το 1-1 παραμένει στη Γέργερη,
4:35
Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ για την Κόρινθο ο Δασκαλάκης στο 79΄, έδιωξε με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Διαμαντής.
4:35
Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ρούβα στο 79' με τον Αντωνάκη.
4:36
Μπήκε από τα πλάγια, όμως το πλασέ του έδιωξαν σε κόρνερ οι αμυντικοί της Κορίνθου.
4:36
Το κόρνερ εκτέλεσε ο Μουρατίδης, έδιωξαν οι αμυντικοί, στην κόντρα η Κόρινθος.
4:37
Στο 81' αλλαγή για τον Ρούβα, βγήκε ο Πατελής και μπήκε ο Λαζαρίδης.
4:38
Ο Μπολώσης που πήρε τη θέση του Χατζησάββα στο 57' για τον Ρούβα, αλλά δεν έχει ακουμπήσει τη μπάλα μέχρι τώρα.
4:39
Γενικά η εμφάνιση του Ρούβα στην επανάληψη δεν είναι αυτή που θα έπρεπε.
4:41
Στο 84' κόρνερ για τον Ρούβα, εκτέλεσε ο Πετράς, άστοχη κεφαλιά του Ανυφαντάκη ο οποίος ενήργησε σ' αυτή τη φάση καθαρά ως αμυντικός, παρά ως επιθετικός.
4:42
Ο Δασκαλάκης που πήρε τη θέση του Αράπογλου στο 66' για την Κόρινθο, έχοντας ως εντολή από τον προπονητή του κ. Τερεζόπουλο να εκτελεί όλα τα στημένα.
4:42
Μάλιστα στο πρώτο στημένο που εκτέλεσε (79'), απείλησε σοβαρά την εστία του Ρούβα.
4:46
Μπήκαμε στα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων που υπέδειξε ο τέταρτος διαιτητής.
4:46
Το 1-1 παραμένει στη Γέργερη.

4:48
Τρίτη αλλαγή για τον Ρούβα στο 92', αυτά δεν γίνονται.
4:48
Χάνουν και χρόνο οι γηπεδούχοι!!!
4:48
Μέσα ο Κεφαλούκος, έξω ο Κορδονούρης.
4:49
Αναγκαστική η αλλαγή τελικά καθώς άνοιξε το φρύδι του Κορδονούρη και γι' αυτό πέρασε στη θέση του ο Κεφαλούκος.