Paniliakos - PAE Rovas 03-03-2013
Πανηλειακός - Νερά Ρούβας [1 - 2] Photos: Crete sport.gr

Πανηλειακός - Νερά Ρούβας [1 - 2]
(21' Βλαχόπουλος / 8' Σεντεμέντες, 36' αυτ Φ. Παναγόπουλος)

To σπουδαίο τρίποντο για τον Ρούβα ήρθε στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Σεντεμέντε και Κορδονούρη και πλέον η ομάδα της Γέργερης μπορεί να ελπίζει βάσιμα στην παραμονή από την στιγμή που φιλοξενεί την επόμενη αγωνιστική την Γλυφάδα!

Ο Ρούβας δεν μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο ωστόσο κόντρα στην ροή του αγώνα πήρε το προβάδισμα με την κοντινή προβολή του Σεντεμέντε. Το προβάδισμα της ομάδας της Γέργερης δεν κράτησε πολύ καθώς λίγα λεπτά αργότερα ο Πανηλειακός ισοφάρισε με τον Βλαχόπουλο που έκανε το 1-1 εκμεταλλευόμενος την ασθενή απόκρουση του Διαμάντη.

Στην συνέχεια του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα δίχως ωστόσο να δημιουργήσουν κάποιες ευκαιρίες με τον Ρούβα να στέκεται ξανά τυχερός και να σκοράρει με τον Κορδονούρη που ήταν από τους κορυφαίους παίκτες της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ρούβας άριστα στημένος δεν απειλήθηκε από τους γηπεδούχους που δεν γνώριζαν πως θα γίνουν επικίνδυνοι. Ο Πανηλειακός απειλούσε μόνο μέσα από στημένες φάσεις ενώ ο Ρούβας έχανε μεγάλες ευκαιρίες για να “κλειδώσει” τη νίκη με τους Χατζησάββα, Φουκαράκη να αστοχούν!

Τελικά, δεν άλλαξε κάτι στα τελευταία λεπτά με τον Ρούβα να πανηγυρίζει μια τεράστια νίκη που τον κρατάει ζωντανό στην υπόθεση παραμονή!