(βίντεο) Ρούβας - ΑΟ Γλυφάδα 2-2 [10.03.2013]

Ο προπονητης της ομαδας του Ρούβα Αλέκος Κούρδογλου μίλησε στην web tv του prismasport.gr μετα το τέλος της αναμέτρησης κόντρα στην Γλυφάδα

Διαιτητής:Σταθόπουλος (Αττικής)

Ρούβας: Διαμαντής, Γούτσιος,Σεντεμέντες,Ανυφαντάκης,Κορδονούρης,Μουρατίδης (61' Ελκεμανς),Χατζησάββας (55' Κεφαλούκος),Αντωνάκης,Φουκαράκης,Παντελής (46' Τζιράκης).

Γλυφάδα: Xώνος,Φουντουκίδης,Κολοτούρος,Καζαντζής,Μουστόγιαννης,Σκάρος (80' Νικολτσής),Λημνιός,Κοκκάλης (39' Τασόπουλος),Καζάντζής,Χατζησαίας,Κόντης (33' Καιμακαμούδης),Σηφάκης.

TO ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

10' Το 1-0 για τον Ρούβα, με κεφαλιά του Φουκαράκη. Διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι ότι η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή τέρματος. Προηγήθηκε κόρνερ του Χατζησάββα και κεφαλιά του επιθετικού της ομάδας της Γέργερης.

14' Ακυρώνεται γκόλ της Γλυφάδας. Το πέτυχε ο Σκάρος, που συνελλήφθη σε θέση οφσάιντ.

18' To 2-0 για το Ρούβα, με δυνατό σούτ του Κορδονούρη, έξω απο την μεγάλη περιοχή.

19' Την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί της Γλυφάδας, πρόλαβαν τον Παντελή, πρίν αυτός σκοράρει.

22' Σούτ του Κόντη, έδιωξε ο γκολκήπερ του Ρούβα. Απειλεί η Γλυφάδα.

45' Κεφαλιά του Καζαντζή, η μπάλα στο δοκάρι (οριζόντιο), μετά στο έδαφος και οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή τέρματος.

+45' Αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Γούτσιου για τον Ρούβα. Με δέκα η ομάδα της Γέργερης.

47' Μειώνουν οι φιλοξενούμενοι με τον Καιμακαμούδη με κεφαλιά , μετά απο κόρνερ του Καζαντζή (2-1).

48' Μεγάλη ευκαιρία για την Γλυφάδα. Ο Καιμακαμούδης πλασάρει άουτ απο το σημείο του πέναλτι.

50' Το 2-2 για την Γλυφάδας. Σούτ του Φουντουκίδη έξω απο την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα (2-2).

58' Φάουλ του Μουρατίδη, έδιωξε με τις γροθιές ο γκολκήπερ Χώνος. Σούτ του Ανυφαντάκη, μπλόκαρε ξανά ο τερματοφύλακας.

68' Μεγάλη επέμβαση του Διαμαντή σε κεφαλιά του Καζαντζή.

83' Δοκάρι για την Γλυφάδα σε κεφαλια του Χατζησαία.

94' Κεφαλιά του Μουστόγιαννη, η μπάλα λίγο άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τη Γλυφάδα.
πηγή: PrimaSport.gr