11 September 2011

Α.Ο ΧΑΝΙΑ : ΠΑΕ ΡΟΥΒΑΣ - ΝΕΡΑ ΡΟΥΒΑΣ [ 5 - 1]

Μετά απο μια αποκαρδιωτική  εμφάνιση ο ΡΟΥΒΑΣ ,  έχασε  με σκορ (5-1) απο την ομάδα τών ΧΑΝΙΩΝ.
Αν και η εμφάνιση της ομάδος είχε και κάποια καλά διαστήματα,   άφησε έντονα προβληματισμένη την τεχνική ηγεσία του συλλόγου, δείχνοντας ότι ο δρόμος για το μοντάρισμα  της ομάδας είναι ακόμη μακρύς.
Στο 5λεπτο 24-29 κατάφερε και πέτυχε τρία γκολ, ρίχνοντας στο «καναβάτσο» τους νεοφώτιστους στη Γ’ Εθνική, Ηρακλειώτες. Στο 24′ ο Κορδονούρης ένοιξε το σκορ, για να κάνει με φοβερό γκολ από τα 30 μέτρα το 2-0, ο Ανωγειανάκης στο 27′. Δύο λεπτά αργότερα, ο Πορτογάλος Φάμπιο έκανε το 3-0, εκμεταλλευόμενος λάθος του τερματοφύλακα Καλομοίρη. Ο Ρούβας μείωσε στο 38′ με πέναλτυ του Μπελίτσα, που κέρδισε ο Περογαμβράκης.

ΠΑΕ ΡΟΥΒΑΣ - ΝΕΡΑ ΡΟΥΒΑΣ: Καλομοίρης, Γιαννακάκης , Τζιράκης, Ιερωνυμάκης , Kαραγιαννίδης, Μαραγκάκης, Σταθόγλου, Περογαμβράκης, Μπελίτσας, Ταχμαζίδης,(35΄Αντωνάκης)  Φουκαράκης.
Αγωνίστικαν μετά το 60΄ και οι Ανυφαντάκης, Καραταράκης, Μπριλάκης, Πλουσής, Ξημεράκης, Κοντάκης,Κατσαμπελίδης.